15min ir toliau dezinformuoja žmones apie įmonėse paskiepytų darbuotojų skaičių nuo koronaviruso

parašė Ugnius Kiguolis - -

15min fake

15min viešina neva slaptus ir niekur neskelbtus Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, pagal kuriuos galima pamatyti, kiek įmonėse ir įstaigose, turinčiose bent 100 darbuotojų, pasiskiepijo žmonių nuo koronaviruso.[1]

Tai ne tik žiauriai akivaizdi žmonių kiršinimo ir spaudimo priemonė, bet ir melagingi duomenys.

Pavyzdžiui:


UAB „Pandos“, geriau žinoma kaip „Bored Panda“: 15min super slaptais duomenimis ten dirba 157 darbuotojai iš kurių pasiskiepijo 125, kas paskaičiavus padaro 79.62% skieperių.

Tuo tarpu oficialiais duomenimis Iš Rekvizitų UAB „Pandos“ dirba 236 žmonės. Pataisius 79 darbuotojų paklaidą gauname, jog įmonėje yra kiek daugiau nei pusę pasiskiepusiųjų (arba atskleidusių savo skiepijimo statusą).


Kaip teigia įmonės darbuotojai, prieš kelis mėnesius didžiųjų įmonių darbuotojai galėjo pradėti skiepytis be eilių. Visiems davė pasirašyt ar sutinkame ar nesutinkame su tuo, kad mūsų pasiskiepijimo ir testavimo info būtų perduodama SAM ar kitoms trečiosioms šalims. 79 darbuotojai greičiausia su tuo nesutiko ir nėra įtraukti į tuos „visiškai slaptus“ duomenis, kurie žmonėms pateikiami kaip tikri.

Panaši situacija ir su kitose įmonėse:

  1. UAB „Bitė LIetuva“ Pagal 15min dezinformaciją, pasiskiepijo 446 iš 662 darbuotojų, kai tuo tarpu UABe dirbančiųjų yra 1064
  2. UAB „Pigu“ Pagal 15min dezinformaciją, pasiskiepijo 411 iš 618 darbuotojų, kai tuo tarpu UABe dirbančiųjų yra 555. čia 63 išgaravo darbuotojų po skiepo? atleidimai nėra užfiksuoti.
  3. UAB „Ecoservice“ Pagal 15min dezinformaciją, pasiskiepijo 182 iš 384 darbuotojų, kai tuo tarpu UABe dirbančiųjų yra 428

ir taip toliau.

Ar už tokią piktybišką dezinformaciją baudžiama? DELFI.lt ar faktų tikrintojai gali pažymėti 15min straipsnį kaip False arba kaip minimum Misleading News?

Turite bent kiek padorumo ir garbės?

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV