Ar tikrai Pfizer Vakcina 90% efektyvi ir laikas džiūgauti, kaip tai daro eilė influenserių Lietuvoje?

parašė Ugnius Kiguolis - -

Pfizer vakcinaPfizer vakcina

Pasaulį apskriejo džiugi žinia, kuri ir Lietuvoje priimta plojant rankomis. Euforijai nuslūgus įjungiame sveiką protą ir neriame gilyn į šios naujienos tikrumo pelkę.

Žiniasklaidos antraštės ir pirminiai aprašymai skambūs:

„Vakcina nuo koronaviruso: „Pfizer“ skelbia, kad rezultatai pranoko net pačius didžiausius lūkesčius“

„Pfizer Inc.“ ir „BioNTech SE“ kuriama vakcina nuo koronaviruso užkirto kelią daugiau nei 90 proc. infekcijų. Ši informacija paaiškėjo atlikus didelį tyrimą, kuriame dalyvavo dešimtys tūkstančių savanorių.

Nors ir pats Delfi rašo straipsnyje, matyt mažai kas pastebėjo esminį sakinį:

„Išvados yra paremtos tarpine analize, atlikta 94 tyrimo dalyviams susirgus COVID-19“

—->> imtis tokiam džiugesiui – 94, Karlai!

Nbcnews nepamiršo parašyti:

„dar nėra įrodymų, kad vakcina užkerta kelią infekcijai“
.[1]

—->> nėra įrodymų, Karlai!

Taip pat nepamiršo parašyti ir:

„Neaišku, ar vakciną gavę žmonės mažiau mažiau bus užkrečiami“

—->> nėra duomenų, kad ligos plitimas bus mažesnis, Karlai!

„New York Times“ skirtingai nei „Delfi“ pabrėžė, kad „Pfizer“ duomenys, pateikti naujienų leidinyje, o ne recenzuojamame medicinos žurnale. Tai nėra peer reviewed duomenys, o greičiau skubota gamintojo reklaminė akcija. Nėra įtikinamų įrodymų, kad vakcina yra saugi ir veiksminga, o pirminis daugiau nei 90 proc. veiksmingumas tyrimo eigoje gali pasikeisti.

—->> duomenys ne Peer reviewed, Karlai!

Dr. Gregory Poland Mayo klinikos Vakcinų tyrimų grupės direktorius Ročesteryje, Minesotoje sako:

„Mes nieko nežinome apie grupes, kurių jie netyrė, pvz., Vaikus, nėščias moteris, labai silpną imuninę sistemą turinčius žmones ir vyresnio amžiaus žmones. Ar žmonės, anksčiau sirgę Covid-19, būtų apsaugoti nuo pakartotinės infekcijos? Tai lieka neaišku.“

—->> pagrindinės grupės, kurioms reikia vakcinos netirtos, Karlai!

Dr. Williamas Haseltine'as, infekcinių ligų ekspertas, „ACCESS Health International“ prezidentas MSNBC sakė:

Vakcina nebūtinai apsaugos jus nuo infekcijos, ir ne visiems gali veikti, tačiau tai turėtų būti naudinga daugeliui žmonių. Ir tai turėtų sumažinti ligos sunkumą“.

—->> neveiks visiems ir nebūtinai apsaugos, Karlai!

Taip pat neaišku, kiek laiko tokia apsauga gali trukti. Šis atsakymas gali būti pateiktas tik laikui bėgant, nes dar neįmanoma žinoti, ar imunitetas išliks mėnesiui, metams, dvejiems ar visam gyvenimui.

—->> apsaugos galiojimo laikas neaiškus, Karlai!

Gamintojas taip pat nepateikė jokių šios vakcinos šalutinių poveikių išrašo. Naudojama nauja technologija kolkas neturi jokio trumpalaikei, bei ilgalaikei sveikatai poveikio tyrimo. Analogiškos technologijos Modernos vakcinos atliktų klinikinių tyrimų metu nustatyta 20% sunkių sužalojimų, didelės dozės grupėje.[2]

Komentuodama naujausias „Pfizer“ vakcinos naujienas Mary Holland, pirmininko pavaduotoja „Children’s Health Defense“, sakė:

„Nauja vakcinų technologija greičiausiai reikš naujų rūšių vakcinų sužalojimus. Kadangi dar niekada nebuvo licencijuotos mRNR vakcinos, mes tikrai nežinome, kaip atrodys sužalojimai. Kadangi vakcinos buvo sukurtos taip greitai, atliekant tokius trumpus klinikinius tyrimus, ilgalaikės traumos yra visiškai nežinomos“.

—->> šalutiniai poveikiai dar nežinomi, Karlai!

tiek žinių Karlai. Būk budrus. 

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV