Kaip pandemijos metu nusipirkti ir išlaikyti Ferrari?

parašė Ugnius Kiguolis - -

  Ferrari 812 SuperfastFerrari 812 Superfast

Ferrari yra dažno žmogaus svajonė. Ją nusipirkus saugoma ir prižiūrima daugiau, nei eilinė kasdieninė transporto priemonė. Ferrari taisymas dažnu atveju gali kainuoti daugiau, nei tų kasdieninių transporto priemonių vertė, todėl nusipirkęs ją žmogus ne tik atidžiai žiūri kokius tepalus, ar kurą pila, bet ir atidžiai stebi duobes, parkinguose statosi arba labai arti, arba toli nuo visų kitų automobilių, kad tik kokios Toyotos durelės neužkliudytų.

Kaip prabangaus Ferrari savininkas, pasidalinsiu patirtimi, kaip pandemijos metu vis tik reiktų prižiūrėti Ferrari, bei atskleisiu kaip nesunku šią transporto priemonę įsigyti kiekvienam.

Ferrari servisuose prižiūrima išskirtinai, dažniausia bandoma užbėgti gedimams už akių ir įvairios detalės keičiamos dar net nepajaučiant, kad kas nors su jomis galėtų būti blogai. Reikalaujama naudoti tik išskirtinos kokybės tepalus, kurą ir jei nustatoma, kad tokio elementaraus dalyko savininkas vis tik nesilaikė, paprastai praranda galimybę garantinio laikotarpio metu keisti galimai susidėvimas detales nemokamai. Tad taupyti ant tokių smulkmenų galėtų tik labai neadekvatus transporto priemonės savininkas.

Viskas kiek pasikeitė per pastaruosius metus. Ferrari turi įvairių investitorių, lobistų, kurie žiūri savo tikslų. Vienas toks nelabai ką iš tikro besigaudantis automobiliuose, nebaigės net aukštojo, bet turintis daug pinigų dėl tėčio ir mamos sukurtų verslų, turimų įtakingų giminystės ryšių, vienu metu sumastė investuoti į Ferrari ir padėti savininkams rūpintis savo automobiliais, pratęsti jų ilgaamžiskumą.

Pirmiausia pradėjo siūlyti priedą į kurą, kuris neva pagerina variklio būklę, mažina susidėvėjimą. Dalis be abejo tokiais pasiūlymais susižavėjo iš karto ir pradėjo naudoti šį priedą iškart. Laikui bėgant, pasitelkiant didžiules reklamines kampanijas, siekiant gelbėti planetą, vaikantis aukščiausių ekologinių standartų, staiga gamintojas pakeitė priežiūros instrukcijas ir papildas pasidarė ne rekomenduojamas, bet privalomas.

Tuo pačių įvairiose Ferrari bendruomenėse buvo pradedami pastebėti keisti sutapimai, kad pradėjus naudoti papildus, reikia dažniau lankytis servisuose. Pradeda gesti įvairios sistemos, kemšasi kuro sistema, pradeda daužytis variklis. Kai kurie teigė kad variklis jiems užkalė. Bendruomenė akivaizdžiai pradėjo įtarinėti tą keistą papildą, kuri jie pradėjo piltis į baką. Gamintojas visus šiuos keistus įvykius ir sąsajas su priedu griežtai atmetė ir kaltę vertė patiems savininkams dėl netinkamos automobilių priežiūros.

Prabėgus dar kiek laiko, tas lobistas žengė dar toliau. Tai ne tik gamintojas primygtinai pradėjo reikalauti vartoti priedą, bet net ir pačiose valstybėse priedo naudojimas buvo padarytas privalomu, neva nauda gamtai, ekologijai ir ilgaamžiskumui yra nenuginčijama. Pasitelkus įvairias manipuliacines statistikas rodoma, kad be priedo Ferrariai pasidaro netgi pavojingi ir žalingi. Ferrarių savininkai buvo naglai spaudžiami priedą vartoti. O tuo tarpu bendruomenėse gedimų „sutapimų“ vis daugėjo. Žmonės dalinosi savo patirtimi, pasakojo kaip į servisus pradėjo uzsukti vis dažniau ir ten už remontus palikti vis didesnes pinigų sumas.

Daugelis bandė kreiptis ir į žiniasklaidos priemones norėdami, kad ši apgaulė pagaliau būtų viešinama, žiniasklaida keistai pradėjo Ferrari savininkus vadinti sąmokslo teoretikais, išsigalvojančiais nebūtas bėdas, arba ties klastojančiais informaciją, bandant sugadinti tokio naudingo priedo reputaciją. Tas greit pasidarė nebenuostabu, kai buvo atskleistas ryšys, jog tas pats lobistas investuoja ne tik į Ferrari, bet ir į pačią žiniasklaidą.

Susikaldymas greit pasiekė ir pačios Ferrari bendruomenės gretas. Vieni sakė, kad priedas tikrai padeda, jie neturi jokių problemų, tuo tarpu kitiems Ferrariai nustojo veikti. Kilus tokiems įtarimams be abejo dalis bendruomenės pradėjo to gerojo priedo tiesiog vengti ir pastebėjo keistus sutapimus, kad nevartojant priedo, Ferrari tiesiog genda nepamatuojamai mažiau arba negenda išvis. Bet jiems jau užklijuota neatsakingų, sąmokslo teorijomis tikinčių, nemąstačių būtybių etiketės.

Negana to atsirado zonos, kur neturint spec štampo, jog priedą į Ferrari vartoji, negali įvažiuoti. Netgi daugiau, tie kas naudoja priedą pradėjo kaltinti priedo nevartojančius ne tik neatsakingumu, nesirūpinimu ekologija, bet ir darančiais žalą jų pačių automobiliams. Neva jei kažkas nenaudoja stebuklingo priedo automobiliui, tai jis kenkia kito automobilio būklei.

Situacijos epogėjus jau pasiektas ir nevartojantiems spec priedo vienas po kito atsiranda įvairūs draudimai. Dalis anksčiau nenaudojusių priedo savininkų, dėl šventos ramybės papildą atsargiai pradėjo naudoti. Dalis pradėjo žiūrėti kaip padaryti tvarkingus popierius, dalis pradėjo ieškoti alternatyvų tam priedui, kuris žaloja automobilį mažiau. Tuo tarpu servisai ploja rankomis dėl padidėjusių pelnų dėl remontų, o gerasis lobistas skaičiuoja nepamatuojamus pelnus.

O kaip laikosi jūsų Ferrari?

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV