Nuomonė. Ateities perspektyvos. Nykstančios profesijos naujoje normoje ir realybėje

parašė Ugnius Kiguolis - -

Ateities perspektyvos. Nykstančios profesijos naujoje normoje ir realybėjeAteities perspektyvos. Nykstančios profesijos naujoje normoje ir realybėje

Pastaba: šio įrašo neskaityti tiems, kurie kiekviename teiginyje prašo šaltinių. Tai mano asmeninė nuomonė, kuri gali būti klaidinga. Aš netgi labai norėčiau, kad ji būtų klaidinga.

Mokytojai. Kam jie reikalingi? Dirbtinas intelektas gali be jokių problemų pakeisti visus mokytojus ir dėstytojus. Dėstyti bet kokį dalyką, dalinti užduotis, jas tiesiog sutikrinti ir parasyti pažymius technologijoms vystytis jau nebereikia. Toks levelis pasiektas jau ir dabar. Jei dar pridėsime, kad mokslai vyksta nuotoliniu būdu, mokytojo profesija tiesiog išnyks kaip dūmas neblaškomas vėjo.

Gydytojai. Vaistininkai. Informacija, kuri gali būti sukrauta Dirbtiniam Intelektui (AI) niekada nesutilps jokio gydytojo galvoje. Pirmiausia utilisuotis turėtų vaistininkai, parinkti vaistinį preparatą pagal nurodytus simptomus, ar pateiktą receptą, sąrašą žmogus nereikalingas. Gydytojai išnaikinami bus palaipsniui, priklausomai koks tas gydytojas. Mikrochirurgams pakeisti teks pagaminti labai tikslius robotus, nors šiaip jie jau yra pagaminti. Robotai puikiai susitvarko gamindami auomobilius, susitvarkys ir prisiūdami pirštus, laukti liko nedaug. Visokie šeimos gydytojai, kurie tiesiog išklauso ir paskiria procedūras dirbtinio intelekto gali būti pakeisti, kad ir ryt.

Žurnalistai. Dar prieš kelis metus buvo atliekami tyrimai, ar aktualijų straipsnį gali parašyti dirbtinis intelektas taip, kad žmogus neatskirs. Rezultatas – taip gali.Dar prieš kelis metus žiūrovams buvo pristatytas sugeneruotas jų mėgstamas žinių vedėjas ir skirtumo jie nepamatė. Netgi sustačius šalia generuotą vaizdą ir realų žmogų, bei padarius apklausą, kuris yra tikras, kuris kompiuterinė grafika, nugalėjo kompiuterinė grafika. Ją žmonės apibūdino kaip tikrą asmenį. Tad rašyti vis sudėtingesnius tekstus, ir netgi rodyti kažkokį žmogų kaip vedėją galima jau ir dabar pasitelkiant ne žmogų, o dirbtinį intelektą. Kažkam tiesiog reiks suvesti įvykius į duombazes. Tai yra neblogo vergo darbas. Propagandinius tekstus AI parašys geriau.

Vertėjai. Stebint kaip tobulėja google translate, manau liko nebedaug, kada tokia profesija kaip vertėjas liks kažkur tik prisiminimuose. Tiek rašytiniai vertimai, tiek vertimai balsu realiu laiku jau ir dabar neblogi. O parašytą tekstą dirbtinis intelektas jau moka perskaityti taip, kad nebeatskirsite ar tai sako realus žmogus su intonacija, ar AI su užprograminta skaitymo emocija.

Visokie ekonomistai, finansininkai, sociologai ir visi kurie tiesiog generuoja nuomonę, remiantis perskaityta informacija, bei einamaisiais skaičiais liks istorijos paraštėse. Drąsu būtų manyti, kad bet kuris žmogus susisteminti informaciją akimirksniu, bei prieiti prie daugybes duomenų galės kokybiškiau, nei bet kuris eilinis AI.

Ilgai buvo manoma kad AI nepakeis dailininkų, menininkų, rašytojų, poetų. Deja, ši kėdutė jau smarkiai suklibėjo. Bet kuris menas populiariu patampa dėl jo puikaus pristatymo ir sklaidos. Piarinti kaip geresnį meną, už kurio stovi AI apsimoka kur kas labiau. Pinigus pasiima piarščikas, o ne menininkas. Įteigti žmonėms, kad bet kas yra gražu, modernų, mistifikuota ar brangu galima bet ką. Ir be abejo geriau tai padarys AI.

Dar kurį laiką spardysis programeriai, žaidimų kūrėjai, amatininkai. Kol tai dar bus leidžiama. 

Tad sveiki atvykę į naują pasaulį, kuriame vietos žmogui iš tikro nebėra. Spėkite iš 3 kartų, kas nesuserga Covid ar bet kokia kita eskaluojama liga? 🙂 ogi Robotas.

Kokią specialybę siūlysite mokintis savo vaikui? Kuri dar jūsų manymu ateityje turi prasmę?

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV