Perkeltinė prasmė, sarkazmas ir kiti pamiršti lietuvių kalbos viražai

parašė Ugnius Kiguolis - -

Ugnius Kiguolis konferencijojeUgnius Kiguolis paaiškina perkeltinės prasmės sąvoką.

Laikai, kuriuose mes gyvename įdomūs ne tik tuo, kad trečdalis kompiuterinių žaidimų, google, facebook ir kitų neatsiejamų šiuolaikinės realybės elementų atbukintų jaunuolių nesugeba išlaikyti elementaraus matematikos egzamino, bet ir tuo, kad be atskiro pažymėjimo nebežino kaip suprasti tam tikrus žodžius, žodžių junginius, sakinius. Įtariu dar keletas metelių ir norėdami greito uždarbio jaunuoliai pradės medžioti auksines širdis turinčius piliečius arba miškuose ieškos geležinių vilkų pridavimui į metalo supirktuvę.

Matydamas, kad situacija jau kelia nesibaigiantį juoką, jaučiu pareigą visiems savo heiteriams, stebėtojams, pliotkininkams, bei kritikams visai be sarkazmo ir labai aiškiai išdėstyti ką vienais ar kitais pasisakymais turi omeny kiguolis. Net neabejoju, kad vėl įvairiems piliečiams tai nepatiks, bus ne taip supratusių, nusivylusių arba atvirkščiai pagaliau susipratusių, besivalančių putas iš pasiutimo.  1. Ne kiguolis mitingo neorganizavo. JIs netgi nepritaria kai kurioms mitinge eskaluojamoms temoms. Bet tai nereiškia, kad jis šio mitingo nepalaiko. Mitingas už laisvę ir laisvą pasirinkimą turėtų būti svarbus bet kuriam piliečiui, kuris tautą nori jungti, o ne skaldyti.
  2. Ne, kiguolis nepalaiko mitinge bandymo varyti Verygą lauk. Nors ministro keletas paskutinių sprendimų susijusių su kaukėmis ir skundimu kelią šypseną ir nuostabą, tai bet kokiu atveju kolkas geriausias ministras kokį turėjo Lietuva. Tie, kur varo ministrą lauk, tegu nors minutei susimasto, kas būtų, jei Saulius ministru pastatytų savo gydytoją Kasiulevičių.
  3. Ne, kiguolis nesiruošia eiti į politiką, nors šį sezoną gavo kvietimus iš 4 partijų, kai kuriose pirmu numeriu saraše. Kiguolis išskirtinai nepalaiko jokios partijos, pasisako už mažoritarinę rinkimų sistemą ir palaikys asmenybes, kurių yra ir tarp valstiečių, ir tarp konservatorių, ir darbo partijoje, ir drąsos kelyje, ir nacionaliniam susivienijime, ir kitose partijose.
  4. Ne, kiguolis niekada nepalaikė ir nepalaiko jokio diktatoriaus, jo rėžimo, politikos, smurto prieš savo piliečius, lygiai taip pat kaip nepalaiko prorusiškų kandidatų besislapstančių Lietuvoje. Vadinti kiguolį prokremliniu ir bandyti apie tai kurti puslapius yra mazdaug tas pats, kaip vadinti jį prolandsberginiu, ar proneoliberalu.
  5. Baltijos kelias buvo puikus renginys, kurio niekaip nepalyginsi su baltijos grandine. Grandinė – graži politizuota iniciatyva. Ir tikrai taip, kiguoliui daug labiau rūpi sava valstybė, nei svetima.
  6. Tiek Andrius Tapinas, tiek Gabrielius Landsbergis yra puikūs žmonės ir visai nesvarbu, kad daugeliu atveju mūsų nuomonės radikaliai skiriasi, visai nesvarbu, kad tiek aš, tiek jie stumiam vieni ant kitų, kuriam istorijas, keliam ar žeminam vienas kito pseudo reitingus, visa tai tik dėl jūsų mieli skaitytojai, kad tik jums būtų ką pašnekėti. Aš manau, kad ir jie, ir aš realiai norime to pačio, gero savo valstybei, visa kita tėra nesusišnekejimai, manipuliacijos ir neteisingi vertinimai dėl realios informacijos stokos.
  7. Skirmantas Malinauskas yra kietas čiūvas, nors pasirinko savo sekėjus rinktis kitų sąskaita, tai sugebėjo padaryti puikiai. BRAVO. Jis yra pavyzdys visiems klaviatūros kaubojams, bereikalingai gaištantiems laiką svetimų profilių komentaruose. Imkite ir kurkite turinį, galbūt gausite vieną kitą bylą, bet galbūt ir susirinksite daug jus palaikančių ir mokančių jums algą, kuri pas Skirmantą jau kaip pas Prezidentą.
  8. Kiguolis niekada nebuvo prieš jūsų norus būti sveikiems ir pasiskiepyti visomis vakcinomis. Kad tik turėtumėte kuo stipresnį imunitetą, jei taip suprantate savo sveikatos kokybę, bei apsisaugojimą nuo ligų. Kiguolis visada kartoja, jog jis yra už skiepus, už saugius ir efektyvius skiepus, bei laisvą pasirinkimą kaip gydytis ir saugotis, kokius medikamentus vartoti ir kaip sveikatintis.
  9. Kiguolis niekada nebuvo nusistatęs prieš gėjus, jų bendruomenę, bet jis niekada nesutiks, kad L.G.B.T.P ideologija būtų indokrinuojama mokyklose and normalizuojama valstybėje. Niekada nesutiks, kad lytį galima pasirinkti, arba įtikinti pasirinkti.

SarkazmasKas yra auksinė širdis ir geležinis vilkas?

Pabaigai. Kiguolis yra už tautos vienybę, už tai, kad net būdami labai skirtingi rastume bendrų interesų, kad vieni kituose ieškotume ne priešpriešų o sąjungų, ne trūkumų, o privalumų, ne klaidų, o pasiekimų. Ir jis mielai rems ir mitingus už laisvę, laisvą pasirinkimą, ir Tapino mitingus, jei tik jie bus apolitiški ir bent kiek sutaps savo vertybėmis.

P.S. Paraudusiems iš piktumo primenu. Skaitydami tekstą pabandykite surasti ir kontekstą.

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV