Sociologinis tyrimas
Reguojant į TV3 publikuojamą neva bendrovės „NielsenIQ“ skelbiamus naujausius duomenis, apie norinčius skiepytis Atlikau ir savo socialinių profilių apklausą, analizę. Mano erdvėje yra ne tik mano autorinį turinį ir mintis palaikantys žmonės, bet ir daugybė priešininkų, heiterių, kurie irgi su malonumu sudalyvavo svarbiame tyrime.
Bendrovės „NielsenIQ“ teigia, kad neva apklausus 1600 16-64 metų amžiaus žmonių paaiškėjo, kad, jei tik galėtų, tikrai arba greičiausiai skiepytųsi 58 procentai lietuvių. Tv3 taip pat teigia, neva sociologai sako, jog lytis ir gyvenamoji vieta skiepijimosi sprendimui įtakos neturi, o svarbiausias veiksnys – išsilavinimas. Jų neatskleidžiamais duomenimus daugiausia skeptikų yra 25-44 metų amžiaus grupėje iš didesnių namų ūkių, kurie dirba fizinį darbą arba paslaugų ir prekybos srityse.[1]
Mano tyrimo metu, įvertinus 3043 18-60 metų tiriamuosius, paaiškėjo, kad skiepytųsi maždaug pusė žmonių (51.8%). Daugiausia skiepytusi po anoniminiais profiliais pasislėpe individai, kurių anketų autentiškumas kelia dideles abejones. Jų naratyvas paprastai sutampa su LGBT peršama ideologija, ir išsilavinimas paprastai tėra vidurinis, arba nebaigtas aukštasis.
Iš autentiškų profilių skiepytųsi daugiausia naujienas skaitantys LRT, bei žinias gaunantys iš TV. Mokslinės studijos tokiems individams paprastai sutapatinamos su melagienomis. Dažniausia jų naudojama frazė: „aš tikiu mokslu“, nors mokslas panašu, kad užsibaigia LRT antraščių perskaitymu.
Tuo tarpu pasaulyje, šiek tiek seniau tyrimus atlike ekspertai praneša, kad pavyzdžiui žpv vakcina nesiskiepyti linkę: baltieji, turtingesni ir labiau išsilavinę žmonės.[2][3]
- ^ Justė Petkevičiūtė. Tyrimas: Lietuvoje skiepytis neketina menkesnio išsilavinimo, 25–44 metų žmonės. TV3.
- ^ Echo L. Warner. White, affluent, educated parents are least likely to choose HPV vaccination for their children: a cross-sectional study of the National Immunization Study – teen. NCBI.
- ^ Meghan Keneally. Parents who don't vaccinate kids tend to be affluent, better educated, experts say. ABC News.