Brazilijoje mirė savanoris dalyvavęs AstraZeneca vakcinos klinikiniuose tyrimuose

parašė Ugnius Kiguolis - -

Brazilijoje mirė savanoris dalyvavęs AstraZeneca vakcinos klinikiniuose tyrimuoseBrazilijoje mirė savanoris dalyvavęs AstraZeneca vakcinos klinikiniuose tyrimuose

SAO PAULO („Reuters“) praneša:

Savanoris, kuris dalyvavo bandymuose Brazilijoje su potencialia vakcina nuo Covid-19, kurią kuria „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu (Jungtinė Karalystė), mirė.

šis sakinys buvo pats pirmas sakinys parašytas tiesiai Reuters. Dabar jie pakoregavo savo pranešimą šiek tiek pakoreguodami ir prasmę.

Dabar jie rašo:
Nacionalinė sveikatos priežiūros agentūra (Anvisa) trečiadienį pranešė, kad bandymai su potencialia Covid-19 vakcina, sukurta bendradarbiaujant AstraZeneca su Oksfordo universitetu Jungtinėje Karalystėje, bus tęsiami po tyrime dalyvavusio savanorio mirties.

Apie visa tai informuoja San Paulo federalinis universitetas („Unifesp“). kuris koordinuoja  klinikinius tyrimus. Jokios kitos informacijos „Unifesp“ nepaskelbė, pavyzdžiui, ar savanoris gavo vakciną, ar placebą.

Tačiau laikraštis „O Globo“ teigia, kad savanoris vartojo placebą. Ši informacija oficialiai nepatvirtinta. 
Vakcinos tyrimai bus tęsiami ir po savanorio mirties.[1]

Trečiu redagavimu Reuters pakeitė ir antraštę, kurioje teigiama, kad mirusysis gavo Placebo 😀

Po ketvirto atnaujinimo dar linksmiau (paveiksliukas straipsnio apačioje):

Šaltinis „Reuters“ teigė, kad tyrimas būtų sustabdytas, jei miręs savanoris būtų gavęs COVID-19 vakciną, o tai rodo, kad asmuo buvo iš PLACEBO kontrolinės grupės, kuri buvo skiepyta meningito vakcina.

AstraZeneca, pagal clinicaltrials.gov tikrą placebo naudoja „SARS-CoV-2“, o Covid-19 – „AZD1222“. T.y. kitą vakciną. [2]

Taigi, net pora „smagių“ momentų:

  1. Kad vakcina būtų saugi ir efektyvi, mirštama ir nuo fiziologinio skysčio.
  2. Net jei ir mirštama nuo vakcinos, ar fiziologinio skysčio, ar kitos vakcinos pavadintos Placebu, vakcina vistiek tokia gera, kad tyrimai nestabdomi. Su šia vakcina planuojama „apsaugoti“ didžiąją dali pasaulio populiacijos.

Asmuo buvo iš PLACEBO kontrolinės grupės, kuri buvo skiepyta meningito vakcinaAsmuo buvo iš PLACEBO kontrolinės grupės, kuri buvo skiepyta meningito vakcina

Taip, tai viena iš vakcinų, kuria ruošiasi pirkti ir Lietuva. Ši vakcina taip pat sužalojo tyrime dalyvavusius žmones ir kitose šalyse: Astrazeneca vakcinos šalutinis poveikis – rankų ir pėdų paralyžius

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV