CDC atnaujino siaubingo viruso IFR rodiklius pagal amžiaus grupes.

parašė Ugnius Kiguolis - -

Siaubingas virusasSiaubingas virusas

Išvertus į lietuvių kalbą, tai Amerikos ligų kontrolės centras, kurio duomenis šiaip seka visas pasaulis, paskelbė kokios tikimybės numirti nuo siaubingo viruso. Ši informacija atnaujinama jau trečią kartą, tik mūsų gerbiama žiniasklaida apie tai be abejo pamiršta parašyti, nes tai nėra taip svarbu, kaip svarbu, gasdinti žmones. Jie pilni baimės turi paklusti bet kokiems sugalvotiems reikalavimams.

Pirmą kartą apie tai skelbiau dar laidoje su Skirmantu, ir jau tada žmonės galėjo susipažinti ką reiškia sąvokos IFR ir CFR. Per šiuos standartinius rodiklius galima tarpusavyje lyginti ivairių ligų pavojingumą.

Taigi tiesiog skelbiu skaitantiems, CDC praneša [1]:

IFR amžiaus grupei nuo 0-19 metų: 0.00003
IFR amžiaus grupei nuo 20-49 metų: 0.0002
IFR amžiaus grupei nuo 50-69 metų: 0.005
IFR amžiaus grupei 70+ metų: 0.054

Primenu Influenza IFR: 0.001

Remdamiesi naujausiais duomenimis, kiekvienas pats nusispreskite ir pasiinterpretuokite, kuri gi liga jums baisesnė. Ir ar išvis galima jas vadinti baisiomis.

Tikimybė numirti nuo siaubingo viruso tiems, kurie eina (nu arba neleidžiama jiems eiti) į mokyklas ir kur taikomos įvairios „apsaugos“ priemonės, yra:

1 iš 34000.
tiems nuo 20 iki 49 tikimybė – 1 iš 5000
tiems nuo 50 iki 69 tikimybė – 1 iš 200
tiems virš 70 – 1 iš 20

Vieša paslaptis ir tai, kad kuo vyresnis amžius, tuo žmogus turi daugiau gretutinių ligų sąlygojusių mirtį.

Kaip praneša tas pats CDC: iš visų mirusių – 6% mirė išskirtinai nuo baisios ligos, likusieji turėjo dar dvi ir daugiau gretutinių ligų, bei 90% iš jų – senjorai.[2] [3]

Gal laikas baimę išleisti atostogų į Narnijos spintą ir pradėti rūpintis imunitetu, bei realiomis rizikos grupėmis, o ne farmakologiniais produktais?

Filosofinis klausimas: ar tikrai reikia pirkti už maksimalią 125 lemų kainą vakciną, kurios efektyvumas prognozuojamas apie 50% [4], bei klinikiniuose tyrimuose jau ne vienas žmogus tapo invalidu?[5]

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV