Etikos komisijos posėdis dėl Viliaus Petkausko veiksmų

parašė Ugnius Kiguolis - -

Vilius Petkauskas - aktualijų žurnalistasVilius Petkauskas - aktualijų žurnalistas

Vakar teko dalyvauti Etikos Komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomi Faktų tikrintojo Viliaus veiksmai. Etikos komisijos išvados laukiamos ne dėl turinio teisingumo, bet dėl pačių veiksmų, dėl kryptingo Ugniaus Kiguolio reputacijos menkinimo, manipuliatyvių antraščių, pasikartojančių etikečių lipdymo.

Šiaip yra 3 epizodai, kur Etikos komisijos prašau įvertinti žurnalisto veiksmus. Visi šie epizodai taip pat bus nagrinėjami teisme. Jie, mano manymu, ne tik, kad prasilenkia su profesine etika, bet ir neatitinka tikrovės.

Pirmą kartą teko susidurti su Vilium gyvai. Po posėdžio šiek tiek padiskutavome apie jo darbą, apie mano pasisakymus. Turių didelį įtarimą, kad visas šis karas gimsta iš nesusišnekėjimo, neteisingai suprastų minčių, teiginių, nesuprastų perkeltinių prasmių, sarkazmo, bandymų pritemti prie kažkokios naudos. Man asmeniškai Vilius nepasirodė piktybinis žmogus. Taip, mes galime turėti skirtingas nuomones įvairiais klausimais, bet galime ir diskutuoti nebandant menkinti, ar perkąsti vienas kitam gerklės.

Nors Vilius posėdžio metu paklaustas, kodėl prieš rašydamas straipsnius nesusisiekė su Kiguoliu informacijos patikslinimui teigė, kad nemanė, jog gali gautis konstruktyvus pokalbis, mano manymu, tas kontruktyvus pokalbis visai gavosi po posėdžio.

Tikiu, kad abiems šios pamokos išeis į gera ir žiniasklaidoje, bei faktų tikrinimuose atsiras daugiau kruopštumo ir objektyvumo.

Manau, kad nuomonės niekada nesutaps politiniais ar medicinos klausimais, vertybiniuose požiūriuose į gyvenimą, bet tam ir esame visi skirtingi, turime savas nuomones. Kol išlaikome pagarbą vieni kitiems, jokių problemų kilti neturėtų.

Pasiūliau Viliui užbaigti visą šį „karą“, kuris didžiąja dalimi paremtas emocijomis, išankstinėmis nuostatomis, bei klaidingomis interpretacijomis.

Matysim.


Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV