Idiokratija. Pasaulis, kuriame gyvename jau dabar

parašė Ugnius Kiguolis - -

idiokratijaPasauliui 500 metų laukti nereikėjo, kad jis pataptų Idiokratija.

Sekmadienio vakarui rekomenduoju pažiūrėti seną (2006 metų) dokumentinį filmą „Idiocracy“. Kai kas jį klaidingai vadina satyra. Ten veikėjas perkeliamas 500 metų į ateitį, į nudurnėjusių žmonių pasaulį, į pasaulį kur IQ=90 yra geriausias pasaulio rodiklis.

Ne, tai nėra satyra. Tai netolima ateitis, netgi ne ateitis, o dabartis, tik IQ parametrai kolkas dar kiek didesni.

Mes jau dabar gyvename pasaulyje, kur tai kas nesimato, tai ir neegzistuoja.

 1. Jei nesimato elektroninės cigaretės dūmo – vadinasi ji niekam nekenkia.
 2. Jei suvalgius kokį nors produktą iš karto nenuplyšta ausis – vadinasi produktas sveikas, jį galima valgyti.
 3. Jei išgėrus tabletę praėjo galvos skausmas – vadinasi tai puikus gydantis vaistas, tinkamas visiems.
 4. Jei smirda tik truputį, tai nieko tokio, taip turi būti. Juk normų matuojant neviršina. linkėjimai Klaipėdai.
 5. Jei tik norėjo išprievartauti, ir išmušė dantis, subjaurojo veidą, tai čia tik nesunkus kūno sužalojimas, nėra ko teisme ieškoti teisybės.
 6. Jei 3 metų mergaitė, pasakė, kad yra berniukas, vadinasi reik prisiūti pimpaliuką ir leisti mąstanciam vaikui gyventi taip, kaip jis nori.
 7. Jei apipurkštų vynuogių nevalgo net ir paukščiai, vadinasi tai tikrai sveika žmogaus organizmui.
 8. Jei pasidėjus telefoną po pagalve sekančią dieną neišaugo auglys, vadinasi telefonas nekenkia sveikatai.
 9. Jei nuo VR sukasi galva, vadinasi reikia organizmą treniruoti, nes cia jis nesupranta technologijos gerumo.
 10. Jei produktas lėkštėje nežviegia jį atsikandant, vadinasi jam niekada neskaudėjo ir jo paskirtis tik užpildyti žmogaus skrandį.
 11. Jei šiuklės išmetame į šiukšlių dėžę, tai jos tikrai nukeliaus į savartyną ir niekada nekenks žmonėms, jos ten magiškai išnyksta.
 12. Jei nušienausim pusę miškų nieko tokio neatsitiks, jie vistiek gi ataugs.
 13. Jei Google rezultatas išvestas pirmoje vietoje arba pirmam puslapyje, vadinasi tai atrinkta pati geriausia ir teisingiausia informacija, visa kas toliau yra neverta dėmesio, o jei informacijos google nėra, vadinasi tai neegzistuoja.

Mes jau dabar gyvename pasaulyje, kuriame net ir pamatę žalą, ieškome sau pateisinimų arba neigiame.

 1. Jau yra keletas mirčių nuo vapinimo ir nuo elektroninių cigarečių, staiga pasaulis sukyla prieš jas, pamiršęs kad vien JAV kasmet miršta apie puse mln žmonių tiesiog nuo paprastų cigarečių.
 2. Mes kelis šimtus susirgimų atvejų, be mirčių vadiname epidemijomis, kai dešimčių tukstančių realių mirčių nuo alkoholio nematome. Drausti negalima.
 3. Net jei ir parašyta, kad produktas žmogui neabejotinai sukelia vėžį, nutukimą ar ilgalaikius sveikatos sutrikimus, jis toks skanus, kad geriau valgysim jo mažiau, nei atsisakysime.
 4. Jei visuose farmaciniuose produktuose parašyta šalutiniai poveikiai, vadinasi ten jie parašyti šiaip sau, dėl teismų. ir pačių šalutinių niekada nebūna.
 5. Jei smirda, bet niekas nenumirė, reiškia sveikatai nekenkia.
 6. Jei nusikaltimą daro paauglys, tai reikia į tai žiūrėti atlaidžiai, nes juk jam visas gyvenimas dar prieš akis, kam jaunam žmogui griauti gyvenimą.
 7. Jei net ir teisme įrodoma produkto žala, tai juk neuždrausi iš karto, reikia duoti 4 metus dar panuodyti žmones, prisitaikyti vargšam gamintojam.
 8. Jei Roundup'as su glifosatu jau nuodingas, tai Libertylink tikrai ne, gi dar jokio teismo nebuvo.
 9. Jei spinduliuotė tik nedidelė, tai reiškia tą nedidelę spinduliuotę galima dėti kas 50 metrų, ji vistiek bus nedidelė ir nekenks.
 10. Jei anksčiau tėvai sakydavo atsitrauk nuo TV ekrano, nes kenkia akims, tai jei ekranas už 1cm nuo akių, tai kenksmingumas pranyksta.
 11. Jei TV ar internete pamatai kaip atsiranda mėsa, tai čia juk ne ta mėsa, kurią tu kepi šašlykams. Taviškė humaniškai užauginta.
 12. Jei matai video kaip indijoje šiuklėmis nusieti paplūdimiai ir upės, tai čia juk ne pas mus, čia pas juos, arba šiaip čia kompiuterinė grafika.
 13. Jei matai, kad amazonė ir sibiras dega, tai čia jie dega kasmet, nieko tokio. O pas mus medžiai kitokie ir kitą funkciją atlieka, galima pjaut, ataugs.
 14. Nesvarbu, kad studijos sako, jog fluoridas mažina IQ, pas mus geriamam vandenyje ir dantų pastose jo ten yra normos ir jis ten būtinas.
 15. Jei mokykloje už dyką duoda gerti stiklinę pieno, vadinasi jis sveikas ir naudingas vaiko organizmui, kaip galima už dyką duodamo produkto neimti.
 16. Jei prekybininkas duoda 2% nuolaidą mainais už tavo privačius duomenis, tai tik durnius jos gali neimti.
 17. žurnalistai dirba labai atsakingą darbą ir visada informuoja žmones teisingai, faktus tikrina ir reklamos užsakovams nedirba.
 18. mokyklose vaikus mokina labai naudingų, reikalingų dalykų, visos programos, mokytojų kompetencija, teikiama informacija mokyklose patikrinta ir indokrinuojama tik tiesa.

ir šiaip, visi kas kažką pastebi, tiria, analizuoja, tai yra tik konspiracijų teoretikai, nes juk samoningai joks žmogus ir jokia korporacija, jokia valstybė blogo savo klientams, savo žmonėms nedarys.

Welcome to idiocracy.

Pildykite ką matote ir jūs. Nusipirkau popkornų, padiskutuosim.

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV