Iliuzionistai vėl bando įtikinti, kad kaukės lauke efektyviai gali sustabdyti virusą

parašė Ugnius Kiguolis - -

Privalomos drama kaukėsPrivalomos drama kaukės

Lietuva vėl grįžta prie karantino ir dramatiškos kaukės daromos privalomomis visose viešose erdvėse tiek lauke, tiek viduje. Primenu, kaukės uždarose erdvėse jau seniai privalomos ir tai viruso nė kiek nesustabdė, priesingai, kreivė kyla. Dabar kaltė verčiama žmonėms neteisingai dėvintiems kaukes, bei bandoma teigti, jog neužtenka kaukių dėvėti tik uždarose erdvėse, norint sustabdyti virusą.

Prisiminkite šią dieną. Skaičiams nemažėjant logikos ir sveiko proto mohikanai gali priversti jus jas dėvėti ir namuose. Dabar gi skaičiai turi staiga imti kristi. Primenu standartinį naratyvą: „skaičiai be kaukių galėjo būti daug didesni“. Tai tėra nuspėjama manipuliacija. Stebim. 

Realybė yra kiek kitokia, nei bandoma įteigti žiniasklaidoje. Kolkas, daugumoje atliktų tyrimų nebuvo rasta pakankamai įrodymų dėl medžiaginių veido kaukių veiksmingumo, nei jas vertinant kaip asmeninę apsaugos priemonę, nei kaip veiksmingą šaltinio kontrolę.

1. 2020 m. Gegužės mėn. JAV CDC paskelbtas gripo pandemijos meta tyrimas parodė, kad veido kaukės neturėjo jokio poveikio nei jas vertinant kaip asmeninę apsaugos priemonę, nei kaip veiksmingą šaltinio kontrolę.[1]
2. 2020 m. Liepos mėn. Oksfordo įrodymais pagrįstos Medicinos centro apžvalgoje nustatyta, kad nėra įrodymų dėl medžiaginių kaukių veiksmingumo nuo virusų infekcijos ar užkrato pernešimo suvaldymo.[2]

Anglų kalba galima rasti dešimtis studijų. Dalis jų teigia, kad kaukės neefektyvios. Kita dalis teigia, kad kaukės efektyvios. Pateikiami įvairių studijų trūkumai ir privalumai.[3] Asociacija Firmus Medicus ruošia viso analitinio straipsnio vertimą. Jis bus įkeltas netrukus.

Taip pat reiktų priminti, kad ne tik turintys invalidumus negali dėvėti kaukių. Astma, obstrukcinėmis kvėpavimo ligomis sergantys, kuriems trūksta įkvepiamo oro dėvint kaukę, invalidumo pažymėjimų neturi.

Kaip tokiem žmonėms elgtis parduotuvėse, uždarose erdvėse ir atvirose erdvėse, ką pateikti policininkams SAM vis dar neatsakė.

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV