Instrukcija kaip nusiimti rožinius akinius, bei pradėti sprendimus priimti savarankiškai

parašė Ugnius Kiguolis - -

Nupasakosiu pora dažnai pasitaikančių situacijų, kurios jums net nepastebint formuoja jūsų nuomonę, sprendimus ir pasirinkimus. Turbūt daugelis mane sekančių elfų ir trolių, nepriklausomai nuo to ką parašysiu, giedos savo dainą, tokią, kokią jiems liepė, arba iteigė jų šemininkas.

Tad linkejimai jums, nepamirškite atidirbti. Situacija nr 1. Kiguolis pasidalino moksline studija, kurios rezultatai prieštarauja žiniasklaidos naratyvui.

Galimi variantai:


  1. Neskaitysiu, nes tuom dalinasi Kiguolis, viskas kuom jis dalinasi yra melas.
  2. Pagooglinau, va kita studija sako priešingai, vadinas neskaitysiu, nes čia melas.
  3. Neskaitysiu, Kiguolis jau perskaitė, tai man nereikia, dalinuosi.

Visi šie variantai yra vienodai blogi. Nė vienas iš čia pateiktų variantų realiai neperskaitė pačios studijos, nesivadovavo savo galva. Pirmu atveju, žmogus su išankstinėmis nuostatomis, antru atveju, žmogus skaito ne informacija, bet ieško kaip ją paneigti, dažnai net ir pačio paneigimo iki galo neperskaito, trečiasis atvejis toks pats blogas – ne autorius, ne žinios nešėjas yra svarbu, svarbu yra pati žinia, ir jei jos žmogus neperskaitė, reiškia jis tiek pat pavaldus manipuliacijoms, kaip ir prieš tai du.

Situacija nr 2. Radau Knygą, straipsnį, video, filmą kurioje informacija prieštarauja žiniasklaidos naratyvui.

Galimi variantai:


  1. Nežiūrėsiu, nes Delfi mačiau straipsnį apie knygos/straipsnio/video/filmo autorių, kuriame parašyta, kad jis blogas žmogus.
  2. Pagooglinau, autorius neturi išsilavinimo (tokio kokio pageidaučiau).
  3. Nežiūrėsiu, ir taip maždaug aišku apie ką ten parašyta.

Visi šie variantai yra vienodai blogi. Nei vienas iš čia pateiktų variantų realiai nematė pačio filmo/knygos/straipsnio/video, nesivadovavo savo galva. Pirmu atveju, žmogaus nuomonę formuoja žiniasklaida, antru atveju, žmogus skaito ne informacija, bet bando remtis kitų projekcijomis apie autoriaus reputaciją, trečiasis atvejis toks pats blogas, apytikslė žinia, taip pat negerai, kaip ir melas, ir jei žmogus komentuoja kažką pats to nematęs, jis tiek pat pavaldus manipuliacijoms, kaip ir prieš tai du.

Taigi. Jei Šeimų maršę jums dėl kažkokių keistų priežasčių netinka organizatoriai, kurie pasakoja vaizdžius anekdotus, jūs nė velnio nesuprantate pačios idėjos. Informaciniam kare tuom sėkmingai naudojasi priešininkų propagandistai, kurie visais bando diskredituoti renginį. Vienas iš būdų – diskredituoti autorius, nukreipiant dėmesį nuo idėjos.

Jei jūs toks, sveikinu, jumis manipuliuoti net nereikalingos didelės investicijos, jūs visada elgsitės taip, kaip norės situacijų dirigentai, pinigais kontroliuojantys valstybinius ar tarpvalstybinius įvykius. 

Ne organizatoriai svarbu. Svarbu Idėja.

2021 Gegužės 15 priimk teisingus sprendimus.

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV