Interviu. Diskreditavimo pradmenys. Kaip gimsta neobjektyvūs straipsniai.

parašė Ugnius Kiguolis - -

The Inoculation podcastThe Inoculation podcast

Šiandien gavau klausimus elektroniniu paštu. Prisidengiant noru suprasti skiepų priešininkų sprendimus, ruošiamas biografinis straipsnis apie mane. Iš klausimų nė iš tolo nesimato noro rašyti objektyvų straipsnį, užduodami klausimai  nesusiję su aprašoma tema. Akivaizdu, kad informacija bus pateikiama šališkai, norima diskredituoti, pašiepti, bei rasti sąsajas, kaip Kiguolis iš šios temos uždirba pinigus. Publikuoju Jų klausimus, bei savo atsakymus. Pažiūrėsime kokia iš viso to gims istorija. 

Malonaus penktadienio vakaro

Sveiki!

Esu žurnalistė Daiva Repečkaitė ir su kolege iš Vokietijos Eva von Schaper gilinamės į judėjimus prieš skiepus Europoje. Jau metus tiriame šį reiškinį ir ketiname išleisti straipsnių ir tinklalaidžių (podkastų) seriją šia tema. Mūsų tikslas yra suprasti, kokia motyvacija veda šiuos judėjimus į priekį ir kuo jie patrauklūs įvairaus išsilavinimo žmonėms. Kadangi viešumoje dažnai cituojamos Jūsų mintys ir mes taip pat ketiname Jus minėti, norėčiau Jums užduoti keletą klausimų apie Jūsų poziciją, kad galėtume kiek įmanoma sąžiningiau ir tiksliau skaitytojams ją perteikti.

1. 2019 m. buvote minimas kaip vienas iš garsiosios skiepų skeptikų konferencijos Seime organizatorių. Kuo Jums svarbus skiepų, ypač nuo tymų, klausimas? Kada pradėjote juo domėtis? Ar pats pasisiūlėte vesti konferenciją, ar kas nors paprašė? Jei paprašė, kas?
2. Tuo metu buvote pristatomas kaip Firmus Medicus asociacijos atstovas. Gal galite paaiškinti, kokie yra ryšiai tarp Firmus Medicus asociacijos ir Firmus Medicus įmonės? Ar Firmus Medicus praktikoje teikiamos paslaugos žmonėms, kurie teigia patyrę skiepų šalutinį poveikį arba ieško alternatyvų skiepams? Jei taip, ar įmonė specialiai reklamuoja savo paslaugas šiai bendruomenei ir jei taip, kokiais kanalais?
3. Minėdami Jus, ketiname įvardyti Jūsų verslus, taip pat radau informacijos apie VšĮ (https://rekvizitai.vz.lt/en/company/petys_i_peti/). Ar norėtumėte ką nors patikslinti ar papildyti apie savo biografiją?
4. Jūsų instagrame ir vartojamoje simbolikoje esama QAnon užuominų. Kokie Jūsų santykiai su šiuo judėjimu?
5. Firmus Medicus tinklalapyje galima rasti ne vieną vertimą iš užsienio spaudos. Kas verčia ir redaguoja šią tinklalapio skiltį? Ar šie vertimai finansuojami Firmus Medicus įmonės, ar asociacijos lėšomis?
6. Ar esate asmeniškai ar per vieną iš savo juridinių asmenų parėmęs, pinigais, turtu ar paslaugomis, kurio nors apie skiepus pasisakančio politiko ar kandidato kuriuose nors rinkimuose kampaniją? Kaip apibūdintumėte savo santykius su Dainiumi Kepeniu?
7. Ar skiepų klausimais bendraujate su informacijos skleidėjais kaip minfo.lt, Maksimaliečiu, VšĮ Kaisakas, Kazimieru Juraičiu ir kt.? Jei taip, kuriais ir kaip apibūdintumėte savo santykius su jais?
8. Esate minėjęs, kad nesate prieš skiepus. Gal galėtumėte papildyti ir paaiškinti savo poziciją COVID-19 skiepų atžvilgiu?
9. Ko, Jūsų nuomone, dauguma viešų pranešimų ar pasisakymų apie Jus neįvertina/ nesupranta? Ar norėtumėte patikslinti ar paaiškinti apie savo poziciją ir komunikaciją skiepų atžvilgiu?
10. Kaip manote, koks Jūsų nuomonės apie skiepus poveikis Jūsų sekėjams/ gerbėjams?

Atsakymų lauksime iki vasario 12 d. – po to nebeturėsime laiko jų integruoti. Kiek žinau, puikiai mokate anglų kalbą, tad, jei norite, galite iš karto atrašyti angliškai. Pirmasis tekstas pasirodys Latvijos portale ReBaltica anglų k.

Pagarbiai,
Daiva Repečkaitė
Projektas The Inoculation
@TInoculation

Mano atsakymas irgi gal ilgas ir išsamus. Jis nėra baigtinis, tad istorija galbūt prasitęs.

Sveiki,
Smagu, kad susisiekėte. Peržiūrėjus jūsų begimstantį podcastą, matosi, jog bandote pradėti augintis auditoriją skambių vardų ir temų sąskaita. Tai nėra blogai, bet norint gauti atsakymus teks įdėti daugiau pastangų.

Kadangi jūs man nesate pažistamos, prašome prisistatyti ir atsakyti į žemiau esančius klausimus:

1. Kodėl pažeisdamos GDPR įstatymų nuostatas, bei Lietuvos Respublikos įstatymus, renkate asmeninius duomenis apie mane, mano verslus, investicijas, ryšius su įvairiais žmonėmis?
2. Kokie jūsų abiejų iššsilavinimai rytų ar vakarų medicinos srityse, jei konkrečiau, kokios jūsų žinios, praktika ar patirtis imunologijos ar homeoprofilaktikos temose?
3. Peržiūrėjus jūsų biografiją, matome, kad savo kelią pradėjote, nuo straipsnių apie IT, vėliau kaip vertėja, fotografė, lankėte įvairius seminarus, bet kolkas nenurodėte nė vienos publikacijos medicinine tema, prašome atsiųsti šias publikacijas, jų neradome nei jūsų portfolio, nei tarp Delfi straipsnių.
4. Iš pateiktų klausimų man, akivaizdu, kad norite rašyti straipsnį apie mane, o ne apie vakcinas ar skiepų priešininkus. Kodėl? Jūs gi pastebėjote, kad aš nesu „prieš vakcinas“.
5. Iš pateiktų klausimų matosi prastai atliktas žurnalistinis darbas, minimos neegzistuojančios įmonės, man nepažįstami asmenys, man svetimos temos, todėl prašome atskleisti kieno užsakymu ruošiate tiriamajį straipsnį asmeniškai apie mane, nurodykite jūsų rėmėjus. Kas finansuoja šį jūsų projektą? Koks tikrasis tikslas?
6. Paskaičius jūsų pasisakymus socialinėje erdvėje matomas akivaizdus šališkumas norimoje rašyti temoje. Kodėl jūs manote, kad galite parašyti objektyvų straipsnį?
7. Savo socialinėse paskyrose teigiate, kad geriausia, kas Trump valdymo periodu buvo, tai Melanija. Tai jūsų politinės pusės deklaracija? Tame pačiame sakinyje sakote, kad nelabai sekate JAV politiką ir tuo pačiu pasmerkiate Trump politiką. Ar tai yra objektyvios žurnalistės pasisakymų pavyzdys?
8. LŽC jus pristato kaip: laisvai samdomą žurnalistę, daug bendradarbiaujančią tarptautinėje žiniasklaidoje, lyčių lygybės ekspertę. Kad jau klausiate mano asmenį liečiančių klausimų, tai paklausiu ir jūsų: Kokia jūsų lytis ir kiek jūsų manymu tų lyčių yra?

Norėdamos gauti atsakymus iš manes, prašome atsakyti į pateiktus klausimus. Atsakymų lauksiu iki vasario 6 dienos, kad juos gavęs, turėčiau laiko atsakyti į manuosius.

Jūsų atsakymai, bei klausimai man, bus publikuojami mano socialinėse erdvėse, mano valdomose svetainėse, tad įvertinus jūsų norą rinktis auditoriją naudojantis skambiais vardais ir temomis, pasiekiamumo gausite daugiau, nei iš rebaltica.lv angliskos versijos svetainės. equaltimes.org domainas taip pat neturi daug srauto. nanook.lt apskritai numirus. nara.lt srauto beveik neturi taip pat, nors patreonai ir sumeta beveik 3000 eur.

Kontra pasiūlymas: iš jūsų socialinės erdvės matosi noras užsitikrinti finansinį stabilumą dirbant žurnaliste. Greitu metu atsiras dar vienas žiniasklaidos portalas Lietuvoje. Šiuo metu ieškome ir žurnalistų, ir vertėjų, ir reporterių, ir vyr redaktoriaus. Tad atsiųskite savo CV.

AČIŪ

Ugnius Kiguolis
kiguolis.com

Būkite atsargūs duodami interviu. Retas žurnalistas gali parašyti objektyvų ir faktų neiškraipantį straipsnį. 

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV