Archyvai: Jurgitas išlaidūnas

parašė Ugnius Kiguolis - -

Atsiradus Facebookui internetinė tautosaka linkusi pranykti. Labai būtų gaila, kad išnyktų tokie kūrybingi įrašai apie Kiguolį.[1] Tad duodamas truputį reklamos ir dofollow nuorodą labas Lietuva blogo kūrėjui Andriui, kopijuoju unikalų pasisakymą pas Kiguolį į archyvus. Čia jam pranykti neleisime.

Ugnius išlaidūnasUgnių Kiguolį išlaiko Jurgita Kiguolė

Gera baika išėjo nesenai žiniatinklyje. Gerai žinomas nuo senų laikų naujienų forumuose Ugnius Kiguolis paleido chochmą nuo kurios nei juokis nei pavydėk. Jurgitas (tokią pravardė buvo gavęs jau senai) pareiškė, kad už 7000 litų neišgyventų. Jam šeimai išlaikyti reikėtų trigubai tiek, suprask – 21000 litų.

Juokingai išėjo, nieko nepasakysi. Dauguma suprato, kad Ugnius yra lyg ir milionierius, leidžiantis šeimos išlaikymui netoli 100 000 eurų per metus. Mažai kas atkreipia dėmesį į kalbos reikšmę, jo vartojamą. Kadangi Jurgitą (ne jo žmoną, o jį) pažistų gerai nuo naujienų forumų laikų, jo specifinę leksiką yra žinoma ir verta detalesnio įsigilinimo. Kas gi yra ši žavinga savo įžulumu asmenybė ir ar tikrai jo kišenėje šlama milijonai?

Leiskite pateikti keletą detalių.

Ugnius Kiguolis yra vidutinio rango politiko sūnus, kilęs iš Prienų. Nuo pienburnystės laikų jis lakstė Prienų laukais kartu su savo būsima žmona Jurgita. Išaugęs išvažiavo Kaunan mokytis, o Jurgita pasuko modelio keliu – atsidūrė ant podiumo. Vaikystės laikai susiejo juos abu iki nomalios draugystės. Ir štai kartą, Jurgita sugrįžusi iš užsienio užsikalba su Ugniumi ir pastarasis, jau verslo vadybos studentas, imasi šefuoti savo vaikystės draugę iš draugiškų paskatų žiniatinklyje, kuris tik tik Lietuvoje buvo bepasirodęs (viena iš pirmojo žiniatinklio pastovaus ryšio prieiga buvo idiegta šio dienraščio autoriaus 2000-ais metais).

Gavęs leidimą, Ugnius verčiasi patenkintas kūlversčiomis ir neria į žiniatinklio gelmes. Tai netrukus gimsta keletas tinklalapių, tame tarpe Jurgita.com – tinklaraštis skirtas jo vaikystės pasijai, sėkmingai įžengusiai į fotomodelio karjerą. Ir čia Ugnius pasirodo visame savo pajėgume. Jis padaro tikrai didelį darbą ir jo vaikystės draugė užima pirmą reitingą žiniatinklio paieškos sistemose pagal raktažodį „fotomodelis“.

Žiniatinklis tik tik buvo įžengęs į plačiąsias mases (buvo sukakę 10 metų primąjai naršyklei „Mosaic“) ir Jurgita turėjo pripažinti savo draugo įnašą į jos karjerą, apie kurią Ugnius neturėjo beveik jokio išmanymo. Sėkmė neša meilę. Jurgita nekvaila merga ir pati neturėdama jokio supratimo apie žiniatinklį, patikėjo šią sferą savo draugui, jau mylimąjam. Ugnius buvo padaręs tikrai didelį darbą.

Pamatęs šios veiklos rezultatus, jis bando suregzti verslą, bet „protingosios“ Lietuvos publikos lieka neįvertintas.

(Kaip tik tuo metu buvau atlikęs analogišką darbą savo seniems pažįstamiems – V. Ševiakovaitės tėvams, kurie tuo metu vertėsi nakvynės paslaugų tiekimu, bet tuo metu gyveno skurde. Bent taip pripažino Ievos mama. Kada atliktas darbas atnešė analogiškus rezultatus, kas gi atsitiko? Ilgą laiką buvusi draugiška šeima (16 metų mes pažinojome vienas kitą), nutarė prisidėti prie vyravusio Lietuvoje socialinio modelio kūrybos ir nutarė sulyginti mane su… . Įsivaizduoti tik galima – vietoj padėkos – purvas! Galima sakyti, jiems pavyko, palikus pašiurpusiais mūsų bendrus pažįstamus. Bet tuo metu daug negerų dalykų Lietuvoje buvo tik beprasidėję. Jie gavo atpildą: po kelerių metų miršta neviltyje Ievos tėvas, o jo žmona prieš tai paslysta ir susitrenkia taip, kad nei judėti nei kalbėti daugiau nebegali.)

Taigi, čia viskas link to, kad neįvertinti Ugniaus sugebėjimų reklamos srityje žiniatinklyje negalima. Bet… Čia yra vienas bet. Šis darbas prastuminėjant Ugniaus draugę buvo atliktas tik todėl, kad buvo daromas iš meilės. Dėl pinigų tokių įspūdingų rezultatų nepasieksi, nors Ugnius ir bandė ir risavojosi daug, bet nieko nepešė – publika jo darbo nepripažino (Ugnius dėl savo charakterio buvo pervadintas naujienų grupių dalyvių Jurgitu).

Ugnius išlaidūnasRytoj Jurga atveš pinigų ir viskas bus gerai

Jurgita tuo metu suklestėjo. Po kelių metų ji ištekėjo už Ugniaus. Jurgita jau nustojo vaikščioti ant podiumo, pamačiusi, kad prekyba merginomis pelningesnė. Ji buvo jau pripažintu fotomodeliu rinkoje.

Na, o ką Jurgitas? Jurgitas tuo metu pradėjo šėlioti. Jurgitas tapo apsuptas glamūru žmonos dėka. Jurgitas gavo veiksmų laisvę, nes Jurgitos dažniausiai nebūdavo namie. Nėra žinoma daugiau apie jokius Ugniaus Kiguolio sėkmingus žiniatinklyje atliktus darbus (išskyrus vieną pokerio lošimo tinklalapio išsukimą). Taip Jurgitas tapo Jurgitos dalimi ir pradeda formuoti savo, kaip sėkmingo verslininko įvaizdį.

Visos šnekos, kad jis nepragyventų už 7 000 litų yra mažai vertos. Klausimas kitas: kaip jis pragyventų žmonai užsukus savo kruopščiai ir tylomis vykdomo verslo pajamų kranelį? O šiuo metu Jurgitui, matomai, yra žmonos suteikta veiksmų laisvė.

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV