Kiek saugūs ir efektyvus naujoviški Ferrari saugos diržai?

parašė Ugnius Kiguolis - -

Ferrari saugos diržaiFerrari saugos diržai

Straipsnyje „Kaip pandemijos metu nusipirkti ir išlaikyti Ferrari?“ nagrinėjau Ferrari savininkų problemas šiandieninėje naujoje realybėje. Šiame straipsnyje apžvelgsiu kiek yra saugūs ir efektyvūs naujoviški Ferrari saugos diržai.

Ekspertų vertinimu 2021 metų balandžio mėnesį gali padaugėti įvairių traumų dėl PAR siaučiančių vėjų. Jų jau gali siekti ir 2000 per dieną.[1] Prasidėjusi didelė rėmėjų keliama epidemija žiniasklaidoje, skatinanti būti kuo saugesniems, atsakingesniems ir kuo greičiau prisisegti naujoviškus saugos diržus.

Skaitantiems mano padrikas ir keistas mintis, čia užduosiu daugiau klausimų, nei pateiksiu atsakymų. Apie saugos diržus jau rašiau 2019 metų spalio 3 dieną savo Facebook paskyroje[2], tad informacija čia kiek panaši. Kartojuos todėl, kad Jorkšyrų treneriai[3] ir šiaip medikai[4] žiniasklaidoje pradėjo vėl pasakoti keistas ištorijas apie saugos diržus. Į keliamus klausimus pirmiausia šiame poste atsakyti reiktų patiems sau.

Visuomenei bandoma įteigti, kad naujoviškus diržus privaloma prisisegti, kad jie saugo gyvybes ir yra visiškai saugūs ir efektyvūs. Nagrinėjant JAV statistiką, matosi keisti dalykai[5]:

  • Nuo naujoviškų diržų segimo sezono pradžios, prisisegus diržus ir nepradėjus net važiuoti mirė 2050 žmonės (iki 2021 kovo 19 dienos)
  • Nuo naujoviškų diržų segimo sezono pradžios, prisisegus diržus ir nepradėjus net važiuoti rimtai susižalojo 7095 žmonės (iki 2021 kovo 19 dienos)
  • Nuo naujoviškų diržų segimo sezono pradžios, prisisegus diržus ir nepradėjus net važiuoti gauti 42556 įvairūs susižalojimai (iki 2021 kovo 19 dienos)
  • Naujoviškas diržas, priklausomai nuo jo gamintojo, iš tikro saugo nuo 20% iki 95%. Priklausomai nuo to, kokia trauma gali pasitaikyti kelyje.

Keista kaip net nepradėjus važiuoti, prisegtas diržas gali sužaloti arba nužudyti. Tokie atvejai vangiai fiksuojami, bet kita valstybė, kuri naudoja tuos pačius ir panašius saugos diržus apsaugai. Iš viso JAV jau išmokėjusi virš 4.54 milijardo sutartų vienetų[6], dėl įvairių diržų padarytos žalos. Šiek tiek seniau atilikus sistemos Auditą paaiškėjo, jog saugos diržų žalos registravimo statistika yra netiksli, apimanti mažiau nei 1% visų galimų atvejų[7]. Tad statistinius žalos ir ižmokų skaičius atitinkmai reikėtų dauginti, norint matyti skaičius artimesnius realybei. 

Klausimai:
1. Ar tikrai saugiai jausitės prisisegę diržu, kurio efektyvumas nuo PAR vėjų yra 20%?[8]
2. Koks diržo suveikimo procentas jus tenkintų, kad pagaliau pradėtumėte diržą segtis visada? Ar užtektų 20% suveikimo? ar užtektų 95% suveikimo?
3. Ar žinote, kad diržų gamintojas ir jų platintojai nežino kokie diržas veiks šį sezoną, o tuo labiau kitą ir juos žada tobulinti kas pusmetį?
4. Ar žinote, kad jūsų įsigytas diržas, įpusėjus sezonui gali neveikti ir ji gali reikėti pakeisti kitu arba atnaujinti?
5. Ar žinote, jog traumą gali sukelti pats diržo prisegimas, net nepajudėjus automobiliui iš vietos, ir ta trauma gali turėti pasekmes visam gyvenimui?
6. Ar žinote, kad nei platintojas, nei gamintojas už šio nesuveikiančio diržo padarytas traumas neatsako, o tik pasiima pinigus?
7. Ar suvokiate, kad jūsų būtent šio diržo užsisegimas, manęs niekaip neapsaugo, jūs vistiek galite mane traumuoti?
8. Ar žinote, kaip saugiai važiuoti galima ir be diržo? Pasidalinkite patarimais su tais, kurie nežino.
9. Ar žinote, kad yra daugybė kitų būdų saugotis nuo naujoviškų traumų, nuo kurių nesėkmingai bando apsaugoti šis diržas

Kaip ir minėjau, pirma atsakykite sau. Bukite saugūs ir atsakingi, segėkite diržus visada, jei saugumo ir efektyvumo rodikliai jums atrodo pakankami.

Būtinai pasidalinkite šiomis ižvalgomis su savo artimaisiais ir pažįstamais, kurie jau perka šiuos naujoviškus sezoninius saugos diržus.

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV