Suklaidinti žmonės melagingai tvirtina, jog interlyčių žmonių gimsta iki 1.7%

parašė Ugnius Kiguolis - -

Interlyčiai labai retas reiškinysInterlyčiai labai retas reiškinys

Buvau pakviestas vieno iš savo profilyje užblokuotų žmonių diskusijai apie interlyčius. Diskusijoje jaunuolis teigia:

Turiu ką pasakyt, bet labiau tikiu diskusija negu monologu, todėl KVIEČIU PADISKUTUOTI 
Pradžiai faktas. Anot mokslinių tyrimų iki 1.7% žmonių gimsta interlyčiai, t.y. turi tiek vyriškos, tiek moteriškos lyties požymius, negalima vienareikšmiškai vienos iš dviejų lyčių priskirti. Išsamiau https://en.wikipedia.org/wiki/Intersex 
Akivaizdu, jog šis faktas mus lietuvius kiek išmuša iš vėžių:
* Lietuvoje viena iš dviejų lytis yra priskiriama gimus ir jos keitimas nėra legalus
* Lietuvoje medicininiu būdu spręsti lyties klausimus nėra legalu
* Tokie žmonės turi ribotas teises į šeimą
* Biblija tokių žmonių neatpažįsta – Pr 1, 27 Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą, pagal savo paveikslą sukūrė jį; vyrą ir moterį; sukūrė juos.
* Įvardžiai jis ir ji
Klausimas tebūnie kiek platesnis: kaip apskritai lyties tapatybė turėtų būti adresuojama švietime, įstatymuose, medicinoje ir kultūroje idealioje valstybėje?
Diskusijos taisyklės:
1. išvadas grindžiame logiškai pagrįstais argumentais
2. nenukrypstame nuo temos
3. gerbiame vieni kitus
Spauskit like, teįsitraukia daugiau žmonių

Jaunuolis remiasi 1.7% skaičiumi šaltinį pateikdamas Wikipedia, kas yra didžiausias melagingos informacijos ir propagandos įrankis. Apie Wikipedia manipuliacijas rašėme asociacijos Firmus Medicus verstame straipsnyje: „Astroturfingas – kaip melas tampa tiesa“, kurį galite skaityti čia: https://firmusmedicus.lt/astroturfingas-kaip-melas-tampa-tiesa/ 

Jaunuolio minimos ištraukos nėra mokslinių tyrimų rezultatas. Tai yra vienos autorės nuomonė jos pačio knygoje. Net ir toje nuomonėje yra žodžiai „might be as high“. (galėtų būti).

Artimesnis realybei skaičius yra 0.018%, kuris irgi nėra moksliškai pagrįstas. 


Fausto-Sterlingo argumentas, kad žmogaus seksualumas yra tęstinumas, o ne dichotomija, didžiąja dalimi remiasi jos teiginiu, kad interlyčiai yra gana dažnas reiškinys. Konkrečiai, Fausto-Sterlingas skaičiuoja, kad interlyčių yra 1,7 iš 100 gyvų gimusių, arba 1,7%. Norėdami pasiekti šį skaičių, ji kaip interseksualą apibrėžia bet kurį „individą, kuris nukrypsta nuo platoniško fizinio dimorfizmo idealo chromosomų, lytinių organų, lytinių liaukų ar hormonų lygmenyje“ (Blackless ir kt., 2000, p. 161).
Šis apibrėžimas yra per platus. Fausto-Sterling ir jos bendražygiai pripažįsta, kad kai kurie asmenys, taip priskiriami interseksualams, „nėra diagnozuoti, nes jiems nėra simptomų“ (Blackless ir kt., 2000, p. 152). Interseksualo apibrėžimas, apimantis asmenis, kurie fenotipiškai nesiskiria nuo normos, gali suklaidinti tiek gydytojus, tiek pacientus.

Daugiau apie tai čia: https://www.jstor.org/stable/3813612?seq=1 

Kitas autorius atsakydamas į melagingus Fausto-Sterlingo teiginius rašo: Turimi duomenys patvirtina išvadą, kad žmogaus seksualumas yra dichotomija, o ne tęstinumas. 99,98% žmonių yra arba vyras, arba moteris. Jei terminas interseksualas turi išlaikyti kokią nors klinikinę prasmę, šis terminas turėtų būti vartojamas tik tomis sąlygomis, kuriose chromosomų lytis nesuderinama su fenotipine lytimi arba kuriose fenotipas nepriskiriamas nei vyrams, nei moterims.
Interseksualaus vaiko gimimas, toli gražu ne „gana dažnas reiškinys“, iš tikrųjų yra retas reiškinys, pasitaikantis mažiau nei 2 iš 10 000 gimimų.

Daugiau apie tai čia: http://homes.chass.utoronto.ca/~sousa/teach/PHL243-06.MAIN_files/20065_phl243h1f_archive/SAX-on-Intersex.pdf 

Be šių autorių yra dar ne viena dešimtis realių mokslinių publikacijų, o ne wikipedinės propagandos.

tad atsakymas autoriui kviečiančiam į diskusiją:

ne, šis tai ką jūs įvardinate faktu – nėra faktas ir ši informacija iš vėžių neišmuša. Biologinės lytys yra dvi. O išsigimimų, bei mutacijų esant šiandieninei toksinei aplinkai, bei gyvenimo būdui gali pasitaikyti išimtinai retais atvejais.

Kai ieškote realių mokslinių tyrimų ir norite diskusijos, tai mažų mažiausia nereikėtų šaltinių ieškoti Wikipedijoje.

Dabartinė prievarta stumiama ideologija ir tokios diskusijos turi klastingą ir piktybinį tikslą sugriauti šeimos institutą ir klaidingai tėvams ir vaikams įteigti, jog jie lyti gali pasirinkti patys, o ne tai jiems parenka gamta. Tad visiems teigiantiems, jos interlyčių gimsta iki 1.7% rekomenduokite pasiskaityti mano atsakymą. 

 

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV