Užderėjo vynuogės. Ką iš jų gaminti, kai suvalgyti nebeišeina

parašė Ugnius Kiguolis - -

Atėjo ruduo. Kieme užderėjo Vynuogės. Jų tiek, kad visai šeima valgant ižpūstais žandais, jų suvalgyti nebeišeina. Facebooke uždaviau trumpa ir lėkštą klausimą:

Ką be vyno dar galima daryti iš vynuogių?

ir pasipylė įvairūs atsakymai, kuriuos sukonspektuoju atminimui ir čia. Senstu, galiu pamiršt, tai liks užrašyta.

Aišku buvo pasiūlymų daryti tai, ką aš jau išbandžiau nesėkmingai. Tai valgyti: pusryčiams, pietums, vakarienei, užkandžiams.. Daryti vynuogių vakarėlius kasdien ir svečius vaišinti tik vynuogėmis. 😀 Galima džiovinti, jei yra kur…

Dažnas atsakymas – pasigaminti razinkas. Dar draugai ir pažistami siūlė darytis uogienę, sirupą, šaldyti. Nuo praeito sezono esu užsišaldęs tiek, kad dar nespėjau suvalgyti atėjus šiam sezonui. Jei kas sugalvosite šaldyti, žinokite, kad prieš tai jas reikia subadyti su adatėle. Aš šitą fokusą praleidau, tai pas mane visos iki vienos šaldamos susproginėjo. VIena pašnekovė pastebėjo, kad uošvienės bandyta gamintis uogienė gavosi gan keisto skonio.

Dar vienas iš įdomesnių pasiūlymų buvo Iš vynuogių lapų gamintis armėniškus balandėlius – dolma. TIk komentaruose buvo pastebėta, kad restoranuose pateikia dolmą iš marinuotų vynuogių lapų. Tikra armėniška dolma – iš šviežių jaunų lapelių ir skonis jų visiškai kitoks. Taigi jei gaminsitės Dolma, žinokite, kad iš jaunų lapų gaunasi skanūs „dolma“, iš senų (tai yra nuo vasaros vidurio) jau jie grubus ir nesitroškina, nors ir valandą ar pusantros juos troškini. Jie lieka guminiai.

Su lapais išsiaiskinome, bet pačios vynuogės nuo to tai niekur nepradingo! 

Dar žmonės sako, kad bando gamintis Grappa, Brendį, šampaną. Kadangi jau lyg kokie penki meteliai kaip negeriu, tai šie pasiūlymai griežtos komisijos buvo atmesti. 

O vat pasiūlymas gamintis guminukus visai patiko. Komentaruose sakoma: „Aš išbandžiau tokį receptą. Miksuoji vaisius, uogas, įdedi banano dėl saldumo (šiaip tai eksperimentuoji iš to, ką turi), saikingai blenderiuoji, išpili ant skardos su kepimo popieriumi, ir 6-8h džiovini 50 laipsnių pravertoj orkaitėj (užstatau nakčiai) – tada tokią „odą“ suvynioju ir supjaustau. Nerealūs ir sveiki guminukai!“ Šitą gal reikės išbandyti! Ačiū Rūtai.

Dar pašnekovai priminė, kad iš kauliukų daromas aliejus. o iš odelių antioksidantas. Gal ir daromas, bet kaip tai pasidaro ir kokios irangos tam iš tikro reikia, deja nepasidalino. Tad reikėjo pagooglinti. Aišku lengva žiūrėti video. Kad išgauti aliejų tiesiai iš sėklų, tai ten viso checho reikia ir pačių sėklų maišais. Namų salygomis kaip aliejaus pagrindas imamas kitas aliejus ir sutrintų sėklų turinys tiesiog isigeria į kitą aliejų. Bet kokiu atveju reikalų čia daugiau, nei yra laiko. 

Paprasčiausias būdas sunaikinti vynuoges yra gamintis sultis. Jas čia pašnekovai miksuoja su obuoliais, salierais. Tad reikės raitotis rankoves ir pirmiausia jas visas nusiskinti!

vynuogių derliusvynuogių derlius  

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV