Inoculation interviu. Antra dalis. Atsakymai į klausimus

parašė Ugnius Kiguolis - -

interviu2

Istorijos pradžią, kurioje gavau keistus klausimus iš žurnalistų skaityti čia:
https://ugnius.kiguolis.com/interviu/

Trumpai, į gautis klausimus aš atsakiau kontra klausimais. Šiandien gavau atsakymus į savo klausimus, nors dalis jų taip ir liko neatsakyti. Bet kokiu atvejų, merginos stengiasi, tad atsakiau ir aš į pirminius jų užduotus klausimus. Nors merginų rėmėjo rėmėjų sąraše galima rasti „Open Society Foundation“, nemanau, kad dialogo tarp visiškai skirtingų nuomonių ir pozicijų būti neturėtų. Aš manau, kad merginų ruošiamas straipnis bus labai šališkas ir neobjektyvus. Bet galbūt aš ir klystu. 

Prie reikalo.

Žurnalistės Daivos Repečkaitės atsakymai:

1. Kodėl pažeisdamos GDPR įstatymų nuostatas, bei Lietuvos respublikos įstatymus, renkate asmeninius duomenis apie mane, mano verslus, investicijas, ryšius su įvairiais žmonėmis?

GDPR 85 straipsnis nurodo, kad „Valstybės narės teisėje teisė į asmens duomenų apsaugą pagal šį reglamentą turi būti suderinta su teise į saviraiškos ir informacijos laisvę, įskaitant duomenų tvarkymą žurnalistikos tikslais ir akademinės, meninės ar literatūrinės saviraiškos tikslais.“ Viešai prieinama informacija ir anksčiau apie Jus publikuoti straipsniai padeda mums suformuluoti klausimus ir visuomenei pateikti visapusišką informaciją. Įstatymai gina žurnalistų teises rinkti informaciją apie viešosios erdvės dalyvius.

2. Kokie jūsų abiejų iššsilavinimai rytų ar vakarų medicinos srityse, jei konkrečiau, kokios jūsų žinios, praktika ar patirtis imunologijos ar homeoprofilaktikos temose?

Nagrinėti viešosios erdvės, visuomenės nuomonės ir politikos klausimus man padeda mano politologinis ir sociologinis išsilavinimas. Mano kolegė turi patirties sveikatos ir mokslo žurnalistikoje: https://www.evavonschaper.com/stories

3. Peržiūrėjus jūsų biografiją, matome, kad savo kelią pradėjote, nuo straipsnių apie IT, vėliau kaip vertėja, fotografė, lankėte įvairius seminarus, bet kolkas nenurodėte nė vienos publikacijos medicinine tema, prašome atsiųsti šias publikacijas, jų neradome nei jūsų portfolio, nei tarp Delfi straipsnių.

Mano kolegė turi patirties sveikatos ir mokslo žurnalistikoje: https://www.evavonschaper.com/stories 

4. Iš pateiktų klausimų man, akivaizdu, kad norite rašyti straipsnį apie mane, o ne apie vakcinas ar skiepų priešininkus. Kodėl? Jūj pastebėjote, kad aš nesu „prieš vakcinas“.

Išsiuntėme klausimus ir kitiems viešosios erdvės veikėjams, aktyviai pasisakantiems skiepų klausimais.

5. Iš pateiktų klausimų matosi prastai atliktas žurnalistinis darbas, minimos neegzistuojančios įmonės, man nepažįstami asmenys, man svetimos temos, todėl prašome atskleisti kieno užsakymu ruošiate tiriamajį straipsnį asmeniškai apie mane, nurodykite jūsų rėmėjus. Kas finansuoja šį jūsų projektą? Koks tikrasis tikslas?

Remiamės viešai prieinama informacija, kurią Jūsų paprašėme patikslinti. Tikimės, kad suteiksite mums tikslią informaciją ir, jei viešojoje erdvėje radome ir pacitavome klaidingų sąsajų, šias klaidas savo atsakymuose ištaisysite.
Tyrimui paramos suteikė Journalismfund.eu, tačiau šis fondas nedaro įtakos mūsų tyrimo eigai ir mūsų pasirinkimams, kur ir kokius publikuoti straipsnius.

6. Paskaičius jūsų pasisakymus socialinėje erdvėje matomas akivaizdus šališkumas norimoje rašyti temoje. Kodėl jūs manote, kad galite parašyti objektyvų straipsnį?

Galėsime atsakyti, jei pateiksite konkrečius pavyzdžius, ką laikote šališkumu.

7. Savo socialinėse paskyrose teigiate, kad geriausia, kas Trump valdymo periodu buvo, tai Melanija. Tai jūsų politinės pusės deklaracija? Tame pačiame sakinyje sakote, kad nelabai sekate JAV politiką ir tuo pačiu pasmerkiate Trump politiką. Ar tai yra objektyvios žurnalistės pasisakymų pavyzdys?

Kaip matote mano portfolio, per visą D. Trump'o kadenciją profesionaliai nerašau apie JAV politiką. Žurnalistai neturi pareigos susilaikyti nuo visų įmanomų temų komentavimo.

8. LŽC jus pristato kaip: laisvai samdomą žurnalistę, daug bendradarbiaujančią tarptautinėje žiniasklaidoje, lyčių lygybės ekspertę. Kad jau klausiate mano asmenį liečiančių klausimų, tai paklausiu ir jūsų: Kokia jūsų lytis ir kiek jūsų manymu tų lyčių yra?

Ačiū už pasiūlymą Jūsų paskyrose ir svetainėse papasakoti apie savo asmenį, bet kvietimo atsisakysiu.

Labai lauksime atsakymų ir patikslinimų. Jei turite abejonių mano gebėjimais, galite atsakyti angliškai ir bendrauti su mano kolege. Ši el. pašto paskyra yra bendra mums abiems.

Kadangi merginos pasistengė, įvairūs klausimai siunčiami ir kitiems asmenims ir organizacijoms, tad pridedu ir savo atsakymus į pirminius klausimus. Bus įdomu, kas iš viso to gims.

Sveiki,
Dėkoju už atsakymus. Mano atsakymai bus lakoniški, su daugiau informacijos nuorodose.

1. 2019 m. buvote minimas kaip vienas iš garsiosios skiepų skeptikų konferencijos Seime organizatorių. Kuo Jums svarbus skiepų, ypač nuo tymų, klausimas? Kada pradėjote juo domėtis? Ar pats pasisiūlėte vesti konferenciją, ar kas nors paprašė? Jei paprašė, kas?

Mane asmeniškai domina bet kokie klausimai susiję su prievarta man, ar mano vaikui. Praeitos kadencijos metu prievartiniai „privalomi“ skiepai buvo bandomi įvesti 4 kartus.
Daugiau apie tymus, ir skiepą nuo tymų rasite čia:
https://firmusmedicus.lt/tymai-sunki-infekcine-liga-ar-nemalonus-vaikiskas-susirgimas/ 
https://firmusmedicus.lt/mmr-skiepas/ 

2. Tuo metu buvote pristatomas kaip Firmus Medicus asociacijos atstovas. Gal galite paaiškinti, kokie yra ryšiai tarp Firmus Medicus asociacijos ir Firmus Medicus įmonės? Ar Firmus Medicus praktikoje teikiamos paslaugos žmonėms, kurie teigia patyrę skiepų šalutinį poveikį arba ieško alternatyvų skiepams? Jei taip, ar įmonė specialiai reklamuoja savo paslaugas šiai bendruomenei ir jei taip, kokiais kanalais?

Įmonė „Firmus Medicus“ neegzistuoja.

3. Minėdami Jus, ketiname įvardyti Jūsų verslus, taip pat radau informacijos apie VšĮ (https://rekvizitai.vz.lt/en/company/petys_i_peti/). Ar norėtumėte ką nors patikslinti ar papildyti apie savo biografiją?

Kokie yra jums žinomi mano verslai?
Všį „Petis į Petį“ įkurta naujam projektui administruoti. Apie jį informacija dar neatskleidžiama.
Daugiau apie mane rasite čia: https://ugnius.kiguolis.com/apie/ 

4. Jūsų instagrame ir vartojamoje simbolikoje esama QAnon užuominų. Kokie Jūsų santykiai su šiuo judėjimu?

Greičiausia tokie patys kaip ir jūsų. Klausimus apie Q judėjimą prašome nukreipti Q judėjimo atstovui Lietuvoje – Skirmantui Malinauskui.

5. Firmus Medicus tinklalapyje galima rasti ne vieną vertimą iš užsienio spaudos. Kas verčia ir redaguoja šią tinklalapio skiltį? Ar šie vertimai finansuojami Firmus Medicus įmonės, ar asociacijos lėšomis?

Asociacijos „Firmus Medicus“ tikslai ir uždaviniai nurodyti čia:
https://firmusmedicus.lt/apie-mus/ 
Asociacija būtent tai ir daro samdydama įvairius specialistus.

6. Ar esate asmeniškai ar per vieną iš savo juridinių asmenų parėmęs, pinigais, turtu ar paslaugomis, kurio nors apie skiepus pasisakančio politiko ar kandidato kuriuose nors rinkimuose kampaniją? Kaip apibūdintumėte savo santykius su Dainiumi Kepeniu?

Jokių partijų ar asmenų rinkimuose nerėmiau. Nors VRK neseniai pripažino kitaip. Sprendimą galite rasti čia:
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/529401625be211eba1f8b445a2cb2bc7 

7. Ar skiepų klausimais bendraujate su informacijos skleidėjais kaip minfo.lt, Maksimaliečiu, VšĮ Kaisakas, Kazimieru Juraičiu ir kt.? Jei taip, kuriais ir kaip apibūdintumėte savo santykius su jais?

Santykiai tokie patys kaip ir su jumis. Kai kurie jūsų minimi „skleidėjai“ man net nėra žinomi.

8. Esate minėjęs, kad nesate prieš skiepus. Gal galėtumėte papildyti ir paaiškinti savo poziciją COVID-19 skiepų atžvilgiu?

Mano pozicija Covid skiepų klausimu sutampa su asociacijos pozicija:
https://firmusmedicus.lt/pfizer-covid-19-vakcinos-apzvalga-ir-salutiniai-poveikiai/ 
https://firmusmedicus.lt/pfizer-kompanijos-skaidrumas-ir-patikimumas/ 
https://firmusmedicus.lt/moderna-covid-19-vakcinos-apzvalga-ir-salutiniai-poveikiai/ 
https://firmusmedicus.lt/moderna-faktai-apie-biotechnologiju-kompanija-kuriancia-covid-19-vakcina/ 

9. Ko, Jūsų nuomone, dauguma viešų pranešimų ar pasisakymų apie Jus neįvertina/ nesupranta? Ar norėtumėte patikslinti ar paaiškinti apie savo poziciją ir komunikaciją skiepų atžvilgiu?

Mano pozicija trumpa ir aiški: Aš esu už saugius ir efektyvius skiepus.

10. Kaip manote, koks Jūsų nuomonės apie skiepus poveikis Jūsų sekėjams/ gerbėjams?

Manau, kad poveikis lygiai toks pats, kaip ir jūsų nuomonės poveikis jūsų skaitytojams.

Ačiū

Ugnius Kiguolis
kiguolis.com

Apie autorių


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV