Daiva Repečkaitė - žurnalistė, kurianti melą ir dezinformaciją pagal užsakymą

parašė Ugnius Kiguolis - -

Daiva RepečkaitėDaiva Repečkaitė

Priešistorė. Vieną dieną gavau keistus klausimus elektroniniu paštu. Prisidengiant noru suprasti skiepų priešininkų sprendimus, mano manymu, buvo ruošiamas biografinis straipsnis apie mane. Iš klausimų nė iš tolo nesimatė noro rašyti objektyvų straipsnį, buvo užduodami klausimai  nesusiję su aprašoma tema. Jau tada buvo akivaizdu, kad informacija bus pateikiama šališkai, norima diskredituoti, pašiepti, bei rasti sąsajas, kaip Kiguolis iš šios temos uždirba pinigus.

Tada į klausimus atsakiau klausimais, dalis iš jų taip pat buvo asmeniniai ir nelabai susiję su tema. Kadangi pagrindinė tema buvo susijusi su medicina, labiausia mane domino koks tas žurnalistės medicininis išsilavinimas, kad apskritai galėtų parašyti objetyvų straipsnį tokia tema. Taip pat buvo klausiama ir kas finansuoja tokį tyrimą.

Trumpus atsakymus gavau. Kaip ir tikėtąsi žurnalistė Daiva Repečkaitė nepateikė jokių duomenų apie savo medicininį išsilavinimą ar kompetenciją, bet akcentavo savo kolegės patirtį sveikatos ir mokslo žurnalistikoje. Žurnalistė Daiva neslėpė, kad tyrimui pinigus jai skyrė Journalismfund.eu, o juos, kaip žinia, remia Open Society Foundation. Kitaip tariant šis žurnalistinis tyrimas, tai mielo globalisto George Soroš užsakymas.

Be abejo jokio objektyvumo iš tokio tyrimo nereikėjo tikėtis, bet merginos įdėjo pastangų atsakymams gauti, tai savuosius trumpus ir lakoniškus atsakymus pateikiau ir aš.

Juose kaip visada kelis kart akcentavau, jog esu „Už skiepus, už saugius ir efektyvius skiepus“.

Reputacijas menkinantis straipsnis „Kas platina melą apie Covid-19 vakcinas Baltijos šalyse?“

Daiva Repečkaitė

Ir štai gimė straipsnis. Tyrimas baigtas ir publikuojamas latvijos rebaltica.lt portale. Tyrimo autorė atsiuntė tokią žinutę:

Pateikėme redakcijai surinktą informaciją, bet dėl projekto apimties didžiosios jos dalies portalas nepanaudojo:
https://rebaltica.lv/2021/02/kas-izplata-covid-19-vakcinu-melus-baltijas-valstis/ 
Tiriamojoje žurnalistikoje įprasta, kad hipotezės, kurios nepasiteisina, niekada neišvysta dienos šviesos, bet Jūsų Telegram sekėjai apie mūsų tyrimo kryptis, įskaitant tas, kurios bent kol kas nepasiteisino, sužinojo iš Jūsų paties. Tikiuosi, kad jiems buvo įdomu. Ačiū Jums, kad pateikėte prašomą informaciją.

Medicininio išsilavinimo neturinčios žurnalistės publikavo tikrovės neatitinkančią informaciją

Panašu, kad Žurnalistė Daiva Repečkaitė net neskaitė mano pateikiamos informacijos, greičiausia tai buvo tik formalumas, Tyrimo turinys šiaip vienas didelis melas ir šmeižtas ne tik apie mane, bet ir apie kitus drąsiai pasisakančius žmones. Straipsnis publikuojamas latvių kalba, tad norintys jį perskaityti turės mokėti latvių kalbą, arba naudoti automatinio vertėjo funkciją.

Piktybiškas pagal užsakymą žurnalistės Daiva Repečkaitė melas

Jau vien pati publikuojama antraštė „Kas platina melą apie Covid-19 vakcinas Baltijos šalyse?“ rodo, kad jokio objektyvumo straipnyje nebus, jo ir nebuvo siekiama. Tai eilinis užsakomasis straipsnis bandant kenkti aprašomų žmonių reputacijoms. Apie Covid vakcinas aš asmeniškai gavau vieną klausimą:

„Esate minėjęs, kad nesate prieš skiepus. Gal galėtumėte papildyti ir paaiškinti savo poziciją COVID-19 skiepų atžvilgiu?“

Į kurį atsakiau, jog mano pozicija Covid skiepų klausimu sutampa su asociacijos pozicija ir pateikiau išsamius straipsnius apie dviejų pagrindinių gamintojų Pfizer ir Moderna įmonių skaidrumą, bei jų gaminamų produktų šalutinius poveikius.

Mano pozicija Covid skiepų klausimu sutampa su asociacijos pozicija:
https://firmusmedicus.lt/pfizer-covid-19-vakcinos-apzvalga-ir-salutiniai-poveikiai/ 
https://firmusmedicus.lt/pfizer-kompanijos-skaidrumas-ir-patikimumas/ 
https://firmusmedicus.lt/moderna-covid-19-vakcinos-apzvalga-ir-salutiniai-poveikiai/ 
https://firmusmedicus.lt/moderna-faktai-apie-biotechnologiju-kompanija-kuriancia-covid-19-vakcina/ 

Straipsnyje, žurnalistės Daivos Repečkaitės nuomone, dezinformaciją skeidžia margaspalvė publika: tai politinio kapitalo siekiantys, sveikos gyvensenos „pamokslininkai“, „pelno siekėjai“, bei kremliaus propagandos megėjai.

Realių įrodymų savo teiginiams pagrįsti žurnalistė Daiva Repečkaitė nepateikė

Lietuvoje dezinformaciją kurianti žurnalistė išskiria keturis asmenis neva skleidžiančius melą apie Covid vakcinas. Jokių realių įrodymų šiam teiginiui pagrįsti žurnalistė straipsnyje nepateikia.

Ką ji pateikia?Ji pateikia, kad „klaidingą informaciją apie vakcinas sėkmingai skleidžia įtakingi politikos formuotojai, kurie teigia, kad sveikas gyvenimo būdas apsaugos nuo Covid-19.“

Kitaip tariant, žurnalistės manymu, j sveikas gyvenimo būdas nuo ligos nesaugo. Ji tiesiog antrina jau prieš tai melagingus teiginius mainstreaminėje žiniasklaidoje. Jokios savo objektyvays tyrimo šia tema žurnalistė neatliko.

Dezinformaciją kurianti žurnalistė prideda 4 žmonių nuotrauką, kurią aprašo taip:

„Tarp aktyviausių neteisingos vakcinos informacijos platintojų Lietuvoje – Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskihas (iš kairės), Seimo narys Daiņius Kepenis, psichoterapeutu pasiskelbęs Marius Gabrilavičs ir milijonierius Ugnius Kiguolis.“

Šių asmenų reputacijai gadinti pasitelkiama įvairi nesusijusi su aprašoma tema informaciją, kad straipnis atrodytų dramatiškesnis, o aprašomi žmonės būtų pavaizduoti kuo didesniame negatyviame kontekste.

Daiva Repečkaitė melagingai bando įteigti jog Viktoras Uspaskich išleido 66.000 Eur sklaidai apie vakcinas

Reputacijai sumenkinti Minimos Darbo partijos bylos, bei išleidžiami reklamos biudžetai Facebook profiliuose. Sudaromas įvaizdis jog visas reklaminis biudžetas išleidžiamas butent sklaidai apie vakcinas, nors realybėje tai sudaro ypatingai menką biudžetų dalį. Minima, kad Viktoras išleido 66 tukstančius reklamai per 2 metus. Aišku pamiršta parašyti, kad didžioji reklamai skirtų pinigų buvo išleisti politinei reklamai, nes gi Lietuvoje ką tik buvo rinkimai. Manipuliuojant informacija, žurnalistė Daiva Repečkaitė piktybiškai dezinformuoja skaitytojus, sudaro įvaizdį neva pinigai išleisti informacijos apie vakcinas platinimui.

Dezinformacijos kūrėja Daiva Repečkaitė skleidžia melą apie seimo narį Dainių Kepenį

Apie Dainių Kepenį žurnalistė skleidžia melą remdamiasi nepatikrinta informacija žiniasklaidoje. Daiva visiškai nepasigilinus ir nepatikrinus informacijos teigia jog, Dainius Kepenis Parlamento posėdžiuose melagingai teigė, kad skiepuose yra beždžionių liekanų ir abortuotų embrionų. O tai nėra melas. Skiepuose yra aptinkama ir beždžioniu DNR liekanų[1], ir abortuotų vaisių liekanų iš atitinkamų ląstelių linijų, kurios yra neatsiejama vakcinų gamybos dalis[2].

Nepatikrinusi informacijos žurnalistė skleidžia melą apie Ugnių Kiguolį

Rašydama Apie Ugnių Kiguolį Daiva taip pat remiasi jau publikuota žiniasklaidoje informacija, nesivargindama jos realiai patikrinti. Kitaip tariant jei koks nors žurnalistas pamelavo, tai tuo melu remiasi kiti žurnalistai. Nesvarbu, kad dėl pirminio žurnalistinio melo yra iškeltos net 3 bylos, kurios šiuo metu nagrinėjamos teismuose. Kitaip tariant žurmalistė remiasi melu, bandydama kurti „objektyvų“ straipsnį apie Ugnių Kiguolį.

Straipsnyje, kuriame turėtų būti nagrinėjamas skelidžiamas melas apie covid vakcinas, neaišku kodėl nagrinėjamas qanon judėjimas ir įvairūs pasisakymai šia tema. Tai daroma būtent negatyvaus įvaizdžio sudarymui, o ne objektyviai informacijai pateikti. Kai ir minėjau atsakymuose, apie Qanon temas reikėtų klausti save prisistatančio Qanon vado Lietuvoje – Skirmanto Malinausko. Tai žurnalistė Daiva paminėti pamiršo.

Vėliau aprašomos Latvija ir Estija, kur taip pat nėra nieko apie melą apie covid vakcinas, o tiesiog bandymai šmeižti ir gadinti reputacijas įvairių asmenų, ivairiomis temomis. Straipsnio antraštė absoliučiai melaginga, dezinformuojanti ir neatitinka turinio. Dezinformaciją pagal užsakymą kurianti, meluojanti ir šmeižianti žmones žurnalistė aprašė žmones, jų trumpus gyvenimo tarpsnius, o ne realiai pateikė informaciją, kur jie ką skleidžia ar meluoja. Tai yra piktybinis pagal užsakymą sukurtas straipsnis, kurio tikslas – reputacijų menkinimas, o ne objektyvi tiesa.

Daivos Repečkaitės socialiniai profiliai

https://www.daivarepeckaite.com 
https://www.facebook.com/daiva.repeckaite/ 

Apie autorių
Šaltiniai


Svarbiausios
Nuomonė
Blizgučiai
TV